Automobilių apsauga

Kas yra išmani automobilių apsaugos sistema

Kas yra išmani automobilių apsaugos sistemaIšmanieji namai jau nėra naujovė ir daugelio nestebina. Tačiau ne visi žino išmaniųjų automobilių apsaugos sistemų pranašumus. Kokias galimybes ir komfortą suteikia savininkui, ar tikrai užtenka vien draudimo ir gamyklinės apsaugos sistemos? 

Kodėl neužtenka vien draudimo ir gamyklinės apsaugos sistemos

Įsigiję naujesnį automobilį, savininkai dažnai draudžia jį Kasko draudimu dėl lizingo reikalaujamų sąlygų. Arba dėl  to, kad apsaugotų nuo įvykių ir vagystės, manydami, kad gamyklinė apsaugos sistema ir draudimo kompanija užtikrins jo visapusišką apsaugą. Gamyklinis imobilaizeris ar tik garsinė gamyklinė apsaugos sistema ir/arba draudimo reikalavimai apsaugos sistemai ne visais atvejais patikimai apsaugo nuo galimų nuostolių. Kai kurios draudimo kompanijų keliamos sąlygos ir reikalavimai yra pasenę, neatitinka realios situacijos, kad  tinkamai apsaugotų automobilį.

Aukščiausios rizikos (naujiems, prabangiems) automobiliams dažniausiai reikalaujama palydovinė apsaugos sistema, kuri saugo tik nuo tada, kai jis pavagiamas ir pajuda iš įvykio vietos. Garsinės negamyklinės apsaugos sistemos nėra būtinos, o esanti gamyklinė signalizacija neužkerta kelio tyliai atrakinti automobilį, nes vagišiai yra apsiginklavę šiuolaikinėmis technologijomis. Nukenksminti gamyklinę  apsaugą jiems vieni juokai. Vadinasi, atsirakinę automobilį vagys gali daryti, ką tinkami (pavogti žibintus, multimediją ir kt), nes automobilio apsaugos sistema nekaukia.

Vidutinės rizikos automobiliams draudimo bendrovės reikalauja taip vadinamo antro lygio apsaugos. Tai jau yra gerai, o apsaugos sistemų specialistams kartais tereikia pakoreguoti tik signalizacijos komplektaciją, kad geriau saugotų.

 Na, o mažiausios rizikos automobiliams dažniausiai nereikalaujama jokios papildomos signalizacijos. Vadinasi, jūsų automobilis nėra tinkamai apsaugotas. Taigi kyla klausimas, ar draudimo kompanija tikrai rūpinasi jūsų automobilio saugumu?!

Ar tikrai nemanote, kad reikia tinkamiau apsaugoti savo automobilį?

Norėčiau paneigti mitą, kad apdraudus automobilį, galime būti ramūs, nes visos problemos dėl jo apsaugos tampa nebe jūsų, o draudimo kompanijos rūpesčiu. Įsivaizduokite, jei jį pavagia. Tuomet skambinate policijai, rašote pareiškimą, informuojate draudimo kompaniją, kad gautumėte žalos numerį ir laukiate išmokos. Na, o automobilio neturite ir negalite juo naudotis. Patiriama tiek moralinė, tiek finansinė žala, nes dažniausiai iš draudimo bendrovės gaunama ne šimta procentė išmoka ir galbūt ne pagal tą rinkos vertę, kiek iš tiesų kainavo jūsų įsigytas automobilis. Visada patiriama nuostolių. O jei su pavogtu automobiliu kartu „iškeliauja“ ir asmeniniai daiktai ar jo technikinis pasas, kurį dažnai vairuotojai laiko automobilyje? Tuomet draudimo išmoka gali siekti tik 50 proc. Be to, sugaišto laiko registruojant įvykį ar rūpinantis automobilio remontu niekas nekompensuoja. Taigi pavogus ar apiplėšus automobilį, situacija tampa neaiški: kada  draudimo  kompanija padengs nuostolius ir kokio dydžio bus išmoka.

Buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad  net 71 proc. apklaustųjų vagystės atveju patirtų didžiulį stresą. Tai yra ir neigiama įtaka sveikatai. Be to, po draudiminio įvykio draudimo kompanija kitų metų įmoką ženkliai padidina.

Kokie išmaniųjų, modernių apsaugos sistemų privalumai

Europoje automobilių savininkai, norėdami patikimiau apsaugoti savo automobilius, „ginkluojasi“ šiuolaikinėmis apsaugomis. O ilgapirščiai ieško mažiau apsaugotų – lengvesnio grobio, kuriuo bet kada gali tapti ir jūsiškis. Šiai dienai Lietuvoje vagysčių statistika kol kas yra nedidelė, bet šiandien gamyklinės apsaugos signalizacijos jau nesuteikia tokios patikimos apsaugos, nes vagys įsigudrina jas greitai atjungti. Didėjant poreikiui apsaugoti savo automobilį nuo galimų rizikų, natūralu, kad Europoje ir jau Lietuvoje populiarėja išmaniosios apsaugos sistemos. Viena iš tokių saugiausių ir patikimiausių yra „Pandora Smart“, nes suderinta su naujausiais automobiliais. Ji – išmani, turi papildomų išmanių, komforto suteikiančių funkcijų, be to, yra profesionalus montavimas ir aptarnavimas Lietuvoje.

„Pandora Smart“ Rusijos rinkoje yra numeris 1, nes šioje šalyje vagystės yra labai aktuali problema. „Pandora Smart“ yra gaminama Rusijoje, kur inžinieriai nuolat „kariauja“ su tobulėjančiais vagimis.

Moderni „Pandora Smart“ apsaugos sistema leidžia maksimaliai apsaugoti ne tik patį automobilį, bet ir jo dalis nuo vagysčių. Sistemą galima sukomplektuoti su papildomais priedais ir funkcijomis, kurie padidina saugumo lygį ir prevenciją nuo nuostolių. T. y. – vairuotojo identifikatorius, bevielės blokavimo rėlės, keyless grandinės blokavimas. Taip pat tokios funkcijos, kaip „aktyvi apsauga“, „kodinis validatorius“, bevieliai judesio smūgio davikliai (akselerometrai), kurie puikiai tinka ir ant žibintų kaip papildoma apsauga. Sistemoje įmontuotas posvyrio/judesio jutiklis, kuris gali apsaugoti nuo ratų vagystės, o smūginis daviklis – informuoti savininką skambučiu, jei kažkas atsitrenkė į jūsų automobilį. Apie viską savininkas iškart yra informuojamas (praneša žinute, sulaukia skambučio). O suveikusi garsinė signalizacija atbaido vagišius. Detaliau apie visas funkcijas galima rasti informacijos ir www.pandorasmart.lt puslapyje.

Šiuolaikinės apsaugos sistemos suteikia ir daugiau komforto

Šiuolaikinės apsaugos sistemos suteikia galimybę neišeinant iš namų ir pašildyti automobilio variklį bei saloną žiemą, o vasarą, atvėsinti. Net ir esant nulinei temperatūrai lauke, įdiegta tokia sistema suteikia papildomo komforto – kur kas maloniau įsėsti į automobilį, kuriame yra plius 7–8 laipsniai, o aplediję langai būna nutirpę. Be to, tam nereikia papildomai montuoti jokių šildytuvų. Taigi išmanioji apsaugos sistema su nuotoliniu užvedimu yra pranašesnė alternatyva autonominiams šildytuvams, kurie neretai atisieina brangiau nei, tarkim, visos „Pandora Smart“ apsaugos sistemos sumontavimas. Išmaniosios apsaugos sistemos  prilygsta išmaniųjų namų valdymui – paverčia jūsų automobilį išmaniu. Ji valdoma telefonu ar kompiuteriu (ne per pultelį). Kadangi tokia apsauga naudoja GSM ryšio kanalą su SIM kortele, automobilį galite kontroliuoti, net jį užvesti iš bet kurios pasaulio vietos, kuriame yra GSM ryšys!

„Pandora Smart“ sistema yra valdoma ir kontroliuojama išmanaus telefono aplikacijos pagalba. Savininkas gali stebėti automobilio būseną:  užrakintas jis ar atrakintas, kuro kiekį, variklio ir išorės, taip pat automobilio salono temperatūrą, akumuliatoriaus įtampą. Beje, sistema informuoja, kai įtampa nukrenta žemiau nustatytos normos. Todėl galite būti ramūs, kad nepateksite į keblią situaciją, kai kažkur skubant automobilis neužsikuria. Taip pat aplikacijoje mes galime matyti visų įvykių istoriją: pravažiuotus atstumus, pagal datas ir net laiką, maršrutus, kuriais važiavome, net einamuoju momentu. Tai ypač aktualu, kai automobiliu leidžiame naudotis savo vaikams. Tuomet galite pilnai kontroliuoti situaciją. Su aplikacija, norėdami atrasti savo automobilį pilnoje stovėjimo aikštelėje, iš bet kurios vietos galime paleisti jo sireną. Yra ir išmani „laisvų rankų“ funkcija. Nereikės jaudintis, kad pamiršote užrakinti automobilį – einant tolyn nuo automobilio, jis pats užsirakins ir automatiškai įsijungs apsauga.

Andrius Benokraitis

Šio straipsnio pagrindu publikacija ir Delfi.lt: https://www.delfi.lt/auto/patarimai/paaiskino-kodel-automobiliai-vagims-buna-lyg-ant-lekstutes-daug-kas-daro-ta-pacia-klaida.d?id=85780851&fbclid=IwAR2L7a2bOnHFjO6iPlhdqgcyBWmP1Gz6RL3UthVKr9aKMYSDqmgY92n9WM0